wsiepolskie.pl

List do młodzieży

Droga młodzieży!


Zapraszamy Was do współtworzenia Interaktywnej Encyklopedii Wsi Polskich. Stoi przed Wami wielkie i wyjątkowe wyzwanie, którego realizacja decydować będzie o rozwoju i przyszłości polskich wsi. To od waszego zaangażowania i dociekliwości zależy czy i jaki wizerunek waszej małej ojczyzny powstanie w światowej przestrzeni informacyjnej - internecie.

Nadaliśmy temu wyzwaniu formę konkursu by je uatrakcyjnić, a z drugiej strony by uświadomić Wam, że wielkość czy położenie wsi nie przesądzają o jej walorach.

Nie ma nieatrakcyjnych wsi, sa tylko źle opisane.

Wieś to przede wszystkim ludzie, ich kultura, dziedzictwo, kreatywność, ich życie. Każda polska wieś zasługuje na wyróżnienie, każda jest jedyna i wyjątkowa, bo każda z nich  jest zapisana w czyimś sercu jako wieś rodzinna – mała ojczyzna.

Opiszcie swoje dobre strony.

Konkurs „Mała Ojczyzna” to taki wyjątkowy i "dziwny" konkurs, w którym nikt nie przegrywa, a przedsięwzięcie ze swej istoty jest wręcz samonagradzające. Im więcej zaangażowania, pracy i pomysłowości włożycie w tworzenie waszych rodzinnych stron, tym bardziej staną się one znane i dostępne w internecie. Staniecie się tymi, którym wasza lokalna społeczność będzie zawdzięczała zaistnienie w Interaktywnej Encyklopedii Wsi Polskich i wejście w świat społeczeństwa informacyjnego. I chociaż konkurs dobiegnie końca, to zapoczątkowane przez Was dzieło będzie swego rodzaju niekończącą się opowieścią, opowieścią o Was, o waszych bliskich, o waszych rodzinnych wsiach. Informacje o założeniu przez Was strony danej wsi będą umieszczone na stałe w Interaktywnej Encyklopedii Wsi Polskich, na głównej stronie wsi.

Internauci z całego świata dowiedzą się że to właśnie Wy przyczyniliście się do powstania tego dzieła i Wam zawdzięczają możliwość poznania waszego regionu.
Warto być pionierem.

  Z wyrazami szacunku
Jan Zając
Dyrektor Forum Polonicum
Powrót  

 

 

Patronat konkursu

Patronat honorowy:
Patronat medialny: