wsiepolskie.pl

Encyklopedia Wsi i Regionów

Encyklopedia / Sport / Sportowcy

Możliwość uprawiania niektórych dyscyplin sportowych bywa dla mieszkańców wsi ograniczona ze względu
na słabszą niż w mieście dostępność odpowiedniej bazy treningowej. Nie oznacza to jednak, że polska wieś
nie może pochwalić się osiągnięciami w sporcie zarówno amatorskim, jak i wyczynowym. Spośród wielu wybitnych osobistości świata sportu pochodzących ze wsi można wymienić chociażby Tomasza Adamka (mistrza świata
w boksie), Agatę Wróbel (wielokrotną medalistkę najważniejszych imprez w podnoszeniu ciężarów), Justynę Kowalczyk (mistrzynię świata w biegach narciarskich), Jana Ziemianina i Wiesława Ziemianina (utytułowanych biathlonistów) czy Karola Jabłońskiego (mistrza świata w żeglarstwie).

Filtr wyszukiwania

  • lub Anuluj

Wizytówki

Stwórz na portalu wsiepolskie.pl własną wizytówkę, by skutecznie zareklamować swoją firmę, instytucję czy organizację. Informacja o twojej działalności pojawi się na stronach internetowych wsi w gminie, powiecie, województwie lub też w całym kraju. Włącz się do ogólnopolskiego organizmu internetowego wsiepolskie.pl rozdając swoją wizytówkę użytkownikom naszego portalu. Dzięki oryginalnej, niezwykle skutecznej, regionalno-tematycznej wyszukiwarce twoja oferta trafi do wielu potencjalnych odbiorców i zainteresowanych.